Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri

Bayanlarda Kıl Dönmesi Belirtileri

Yazar 3 Ekim 2017 Henüz yorum yok

Bayanlarda kıl dönmesi belirtilerinin bilincinde olmak hastaları erken tedaviye yönlendireceğinden büyük önem teşkil etmektedir. Kıl dönmesi büyük çoğunlukla erkeklerde görülse de kadınların da bu vakaya karşı temkinli olmasında fayda görüyoruz. Zira gebelik döneminde kadınlarda kıl dönmesi en çok gözlenen vaka olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk başlarda makatta meydana gelen akıntı fark edilmemekle beraber kıl dönmesinin ilk belirtisi olarak kabul edilir. Akıntının makatta biriken mikroplar ile bir araya gelerek iltihaplanması sonucunda meydana gelen koku en belirgin belirtidir.

Sonrasında takip eden makatta şişlik, ağrı ve kanama hastalığın tedavi edilmesini kaçınılmaz kılar. Kişi özellikle dışkılama esnasında ciddi bir acı duyar ve psikolojik olarak çöküntü yaşar. Makatta meydana gelen bir vaka olduğu için muayeneden utanan ve tedavi sırasında canının yanacağını düşünen hastalar ise hastalığın son evreye ulaşmasına neden olur. Halbuki ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi kliniğimizde uzun yıllardan bu yana yapılmakta ve hastalar 10 gün gibi kısa sürede bu hastalıktan kurtulmaktadır. Peki, ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi nedir ve nasıl uygulanır? Gelin hep beraber bu soruya yanıt bulalım…

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi Nedir?

Mikrosinüsektomi dediğimiz ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi lokal anestezi altında yapılan oldukça pratik bir operasyondur. Hasta anestezinin etkisi altına girmediği için tedavi sonrasında gündelik yaşamına dönebilmektedir. Hasta eğer ilerleyen aşamalarda ise ve apse oluşmuşsa önce apse boşaltılır. Kıl dönmesi tedavisi için steril klinik ortamı hazırlandıktan sonra 10 dakika kadar kısa süren operasyona başlanır. Küçük bir kesi açılarak bölge temizlenir. İz kalmaması adına estetik dikiş atılarak yara kapatılır. Hastanın gözlem altında tutulmasını gerektirecek bir durum olmadığı için aynı gün evine dönebilir.

İletişim Numaralarımız 7/24 Hizmetinizdedir

Kliniğimiz irtibat numaralarımız kesintisiz hizmet anlayışı ile her daim hizmetinizdedir. Canlı destek hattı üzerinden online olarak konuşabildiğiniz doktorlarımıza sorularını mail yolu ile de iletebilirsiniz. Önce insan Sağlığı anlayışına sahip olan kliniğimiz iletişim numaraları 7 gün 24 saat sizlere hizmet vermek için bekliyor.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp