Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri

Kıl Dönmesi Belirtileri Nelerdir?

Yazar 9 Mayıs 2017 Henüz yorum yok

Kıl dönmesi belirtileri nelerdir? Sorusunu araştıran hastalarımıza yazımızda verdiğimiz bilgiler yardımcı olacaktır. Kıl dönmesi ya da bizim deyimimizle “pilonidal sinüs” makat hastalıkları arasında en sık karşılaştığımız sağlık sorunudur. Genellikle kuyruk sokumunda ve göbek deliğinde rastlanan kıl dönmesi vakası nadir bir şekilde de olsa parmaklarda görülebilir. Pilonidal sinüse neden olan en büyük etken hijyen koşullarının tam olarak sağlanmamasıdır. Üzerimizden düşen saç, kıl ve tüylerin kuyruk sokumunda birikmesi sonucu oluşan kıl dönmesi belirtileri gözlendiği andan itibaren vakit kaybetmeden uzman bir hekimin kontrolü altına girilmesi önemlidir. Ne yazık ki makat hastalığı olduğu için birçok kişi kıl dönmesi vakası ile karşılaştığında bu durumu yakınlarından bile saklama ihtiyacı duyabiliyor. Tedaviyi kendisine sunulan bitkisel metotlarda arayan hastalarımız vakanın son aşamasında bizimle irtibata geçiyor. İleri seviyeye ulaşmış kıl dönmesi belirtileri ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi almak için yazımızı sonuna kadar okuyun lütfen.

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Kıl dönmesi bazı hastalıklar gibi sinsi ilerlemez. Bu aşamada önemli olan hastalığın verdiği sinyalleri anlayabilmek ve erken teşhisin yapılabilmesi adına uzman bir hekime başvurmaktır. Kıl dönmesi nasıl anlaşılır? Sorusuna vereceğimiz yanıtları başlıklar altında toplamak gerekirse;

  • Kıl dönmesinin verdiği ilk sinyal kuyruk sokumundan gelen akıntıdır. Fakat hastalarımız iç çamaşırında ıslaklığa neden olan bu belirtiyi fark etmeyebilirler.
  • Hastalığın bir diğer belirtisi ise sıvı halde olan sinüsün dışarıya doğru akarak mikroplar ile karışması ve meydana çok ağır bir kokunun çıkmasıdır.
  • Son evrelerde ise kuyruk sokumunda şişlik ve kişinin hareket etmesini engelleyen bir ağrıya neden olur.

Kliniğimize bu şikayet ile gelen hastalarımıza kıl dönmesi tedavisi ile ilgili gerekli tüm bilgileri veriyoruz ve ameliyatsız modern teknikler ile tedaviyi gerçekleştiriyoruz.

Tavsiye Ettiğimiz Kliniklerde Muayene Olabilirsiniz!

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren ve insan sağlığını her şeyin üstünde tutan kliniklerde ücretsiz muayene olma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Özellikle kıl dönmesi bitkisel tedavisi ile vakit öldüren hastalarımıza durumun ciddiyetini anlatmak ve başvurduğumuz metotlar hakkında bilgi vermek için her daim ulaşabilirsiniz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp