Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri

Kıl Dönmesi İçin Bitkisel Tedavi Mümkün Mü?

Yazar 2 Mayıs 2017 Henüz yorum yok

Kıl dönmesi için bitkisel tedavi mümkün mü? Sorusunu tarafımıza ileten hastaların sayısız azımsanmayacak kadar fazladır. Birçoğu etrafından duymuş olduğu bitkisel karışım kürlerini uygulayarak hastalığın seyrinin ilerlemesine hizmet ettiği gibi ekonomik kayıp da yaşamaktadır. Kıl dönmesi bitkisel tedavisi vaadi ile sizlere satılan ürünlerin neredeyse tamamı sadece psikolojik rahatlama yaşamanıza neden olur. Kıl dönmesi cerrahi müdahale gerektiren bir işlem olduğu için herhangi bir krem ya da ilaç ile tedavisi mümkün değildir. Peki, kıl dönmesinin yanı sıra neredeyse tüm hastalıklarda insanların ilgisini çeken bitkisel tedavi yöntemlerine olan bu rağbet nereden gelmektedir?

  • Bitkisel tedavi yöntemleri genelde aktarlarda cüzi rakamlarda satılan otlardan oluştuğu için daha ekonomik olduğu görüntüsü yaratıyor.
  • Kıl dönmesi makat hastalığı olduğu için hastalar tedavi görmekten utanıyor ve tek başına yeterli olacağını düşündüğü bitkisel metotlara başvuruyor.
  • Eğitim seviyesi düşük olan yerlerde bitkisel ürünlerin mükemmel bir etki gücüne sahip olduğuna inanılıyor.

Kıl dönmesi tedavisi için kliniğimizde başvurduğumuz modern metotlar ile tedavi olmak için 7 gün 24 saat bizlere ulaşabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Belirtileri

Kıl dönmesi hastalığına yakalandığınızda vücudunuz size bazı sinyaller verir. Kıl dönmesi belirtileri olarak adlandırdığımız bu sinyaller etki güçlerini arttırdığında can yakıcı bir hal alabilir. Tıp dilinde “pilonidal sinüs” olarak adlandırılan kıl dönmesinin belirtilerini şu şekilde sıralandırabiliriz;

  • Kıl dönmesinin görüldüğü alanların başında %95’lik oranla kuyruk sokumu gelir. Bunun dışında %4’ü göbek çukuru ve %1’i parmaklarımızda meydana gelir.
  • Göz önünde bulunmayan kuyruk sokumundaki kıl dönmesi ilk başlarda sinsi olarak ilerler.
  • Kıl kesesi büyüdükçe bölgede; ağrı, akıntı ve şişlik gibi belirtiler ortaya çıkar.

Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi ile siz değerli hastalarına hizmet vermekten övünç duyan MedicalArt kliniğimizi 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Mikro sinüsektomi dediğimiz küçük kesikler ile uygulanan ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi sayesinde eski usul ameliyatların korkutucu unsurları olan; neşter, narkoz ya da hastanede yatış gibi kavramları duymamış olursunuz. Kliniğimizde 30 yıllık deneyime sahip olan hekimlerin uyguladığı bu yöntem kıl dönmesi nasıl geçer sorusuna da yanıt olmaktadır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp