Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri

Kıl Dönmesi Kimlerde Görülür?

Yazar 12 Eylül 2017 Henüz yorum yok

Kıl dönmesi kimlerde görülür? 2. Dünya Savaşı sırasında jip kullanan askerlerde sıklıkla görülen kıl dönmesi o dönemde “jip hastalığı “ olarak anılmıştır. Tıp literatüründe pilonidal sinüs olarak adlandırdığımız kıl dönmesi oturarak çalışan kişilerde daha çok görülmektedir. Erkeklerde görülme ihtimali daha çok olsa da bir cinsiyete indirgemek doğru olmayacaktır. Kadınların da karşılaştığı bu vakada hijyen oldukça önemlidir. Eğer tüylü bir vücuda sahipseniz, kilo probleminiz varsa ve ailede kıl dönmesi hikayesi gözlendi ise vakaya yakalanma ihtimaliniz diğer insanlara göre daha yüksektir. Bizler ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi olarak bilinen mikrosinüsektomi ile hastaları bu sorundan 10 dakikada kurtarmaktayız. Anesteziye ihtiyaç duymadığımız lokal anestezi kullandığımız operasyon sonrasında iş gücü kaybı yaşamazsınız. Aynı gün içinde evinize döneceğiniz ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi için tarafımıza ulaşmanız yeterlidir.

Kıl Dönmesi Ağrısı

Kıl dönmesi ileri seviyeye ulaşıp enfeksiyon arttıkça ağrı da kendini gösterir. Bölgede sivilce ya da yağ bezesine benzeyen bir şişlik daha doğru ifade etmek gerekirse apse kıl dönmesinin fark etmenizdeki en önemli detaydır. Apseye bağlı oluşan şişlik genellikle ağrılıdır. Nadir de olsa şişliğin ağrı yapmadığı görülür. Aynı zamanda şişlik üzerinde sıcaklık olmaktadır. Kıl dönmesi iltihap kaptığı andan itibaren kendini belli eder. İltihap kapmış kıl dönmesi ağrı, akıntı ve ateş gibi belirtiler gösterir. Akıntıya ve ağır kokuya neden olan apse cerrahi müdahale ile boşaltılmazsa ciddi reaksiyonlara neden olur. Bu nedenle kıl dönmesi daha ilk belirtide cerrahi işlemle tedavi edilmeli, riskler ortadan kaldırılmalıdır. Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi kliniğimizde uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

Mikrosinüsektomi İle Kıl Dönmesi Tedavisi

Yukarıda kısaca söz ettiğimiz mikrosinüsektomi işlemi 10 dakikalık küçük bir operasyonu kapsar. Lokal anestezi yani bölgesel uyuşma sağlandığı için gözlem altında tutulmanıza gerek yoktur. Hasta  operasyon tamamlandıktan sonra aynı gün sosyal yaşantısına geri dönebilir. Küçük bir kesi açılarak yapılan işlem sonrasında estetik açıdan deforme yaşanmaması için gizli dikiş atılır ve geriye iz kalmaması sağlanır. Mikrosinüsektomi ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize günün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp