Kıl Dönmesi Tedavi Hizmetleri

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Yazar 23 Mayıs 2017 Henüz yorum yok

Kıl dönmesi nasıl anlaşılır? Makat hastalıkları arasında toplumumuzda özellikle erkeklerin en sık karşılaştığı kıl dönmesi belirtileri ile hastalara sinyal verir. Kıl dönmesi bir anda meydana gelen bir vaka değildir. Oluşumu yılları bulan ve tıp dünyasında “sinüs pilonidal” olarak adlandırdığımız vakanın meydana geldiği bölgeler; büyük bir çoğunluğu kuyruk sokumu, bir kısmı göbek deliği ve nadir olarak parmaklardır. Kıl dönmesi nasıl anlaşılır sorusuna yanıt verirken vakanın vücudunuzda meydana getirdiği reaksiyonlara da değinmiş olacağız…

  • Kıl dönmesinin başlangıç aşamasında neden olduğu reaksiyon makattan gelen akıntıdır. İç çamaşırındaki nemlilik hastaların vakayı anlamasında yeterli değildir.
  • Kıl dönmesinin iyiden iyiye kendini hissettirdiği 2. evrede ise anal kanaldan dışarıya doğru akan sinüslerin burada mikroplar ile bir araya gelerek ağır bir kokuya neden olmasıdır.
  • Bu dayanılmaz kokunun ardından makatta kaşıntı, kanama ve ağrı kıl dönmesinin bir an evvel cerrahi müdahale ile tedavi edilmesinin gerekliliğini gösterir.

Yukarıda sıraladığımız belirtilerin biri ya da birkaçı ile karşılaştığınızda yapmanız gereken tek şey bir sağlık kuruluşuna başvurmaktır. Kıl dönmesinin kendiliğinden geçmesi ya da geleneksel metotlar ile tedavi edilememesi hastalar tarafından bilinmelidir.

Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Kıl dönmesi tedavisi kliniğimizde eski usul ameliyatların aksine modern metot ve uygulamalar ile yapılmaktadır. Makat hastalıkları insanların tedavi sürecinden uzak durmasına neden olabilir. Hastaların makatında meydana gelen bu hastalığı yakınlarından gizlediği ve tedavi sürecinde bireysel mücadele girişimlerine başvurduklarını görmekteyiz. Özellikle kendilerine ekonomik ve ameliyatsız tedavi vaadi sunan bitkisel karışımlar hastalıkların tedavi edilmesinde yeterli olmadığı gibi ileri düzeye ulaşmasına neden olur. Kıl dönmesi tedavisi bitkisel karışımlar ya da geleneksel metotlar ile değil çağdaş tıbba uygun teknikler ile mümkündür. Kliniğimizde birkaç cm’lik küçük bir kesi açılarak yapılan ve hiçbir iz bırakmayan ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi için iletişim numaralarımız her daim arayabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Kıl dönmesi tedavi ücretleri kliniğimizde hastaların bütçelerini aşmayacak maliyetlerden oluşmaktadır. Sosyal güvencesi olan hastalara %50 indirim imkanı sunulmaktadır.

Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02


whatsapp